Rendi kronologjik i ipeshkvinjve të dioqezës

  NOMEN ANNUM ELECTIONIS
1 Cezari 57 (58)
2 Asti 100
3 Eukarius 401
4 Luka 451
5 N.N. 500
6 Mariani 550
7 Urbici 590
8 Sisini 690
9 Nicefori 762
10 Antoni 810
11 Luciani 871
12 N.N. 1030
13 Lorenci 1040
14 Gregori 1141
15 Eustasi 1156
16 Mikeli 1166
17 Kostandini 1191
18 Manfredi 1207
19 N.N 1211
20 Romani 1217
21 Kostandini 1225
22 Antoni II 1296
23 Pjetri 1303
24 Antoni III 1305
25 Mateu 1320
26 Pjetri 1340
27 Engjelli, O.F.M. 1343
28 Antoni nga Aleksandrisë, O.F.M. 1349
29 Dhimitri 1364
30 N.N. 1370
31 Gjoni 1389
32 Shtjefni nga Napoli, O.Carm 1392
33 Franku 1394
34 Gjoni Panella 1395
35 Leonardi Piermicheli 1399
36 Minori 1404
37 Gjergji 1411
38 Gjoni i Durrësit, O.P. 1412
39 Nikolla i Kosmas, O.F.M. 1422
40 Gjoni de Monte 1428
41 Jaku nga Kortino 1457
42 Shtjefni Birello, O.SM. 1458
43 Pal Engjelli 1459
44 Nikolla Barbuti, O.P. 1469
45 Marku Kattaneo 1474
46 Nikolla 1475
47 Vito 1490
48 Martini Firmani 1492
49 Françesku Kuirini 1499
50 Nikolla Foresio, O.E.S.A. 1505
51 Grabrieli Mascoli Foschi, O.E.S.A. 1510
52 Gjergj Stemagu 1535
53 Ludovik Bianchi, O.F.M. Conv. 1540
54 Decio Karafa 1608
55 Antoni Provana 1625
56 Jeremia 1634
57 Mark Skura, O.F.M. 1635
58 Nikolla Karpenia 1657
59 Gjerardi Galata 1670
60 Pjeter Zumi 1700
61 Pjeter Skura 1720
62 Gjon Galata 1738
63 Nikolla Anxhelo Radovani 1752
64 Toma Mariagni 1774
65 Pali Galata 1814
66 Nikolla Bianchi 1837
67 Gjergj Labella, O.F.M. Ref. 1844
68 Rafael D’Ambrosio, O.F.M. 1847
69 Prend Bianchi 1893
70 Françesk Melkiorri, O.F.M. 1927
71 Pjeter Gjura 1929
72 Vinçenc Prennushi, O.F.M. (I lum) 1940
73 Nikollë Troshani (administrator apostolik) 1958
74 Rrok Kol Mirdita 1992
75 George Anthony Frendo O.P.  2016